Zapowiedzi

„Trolle 2″

produkcja: USA
reżyseria: Walt Dohrn
gatunek: Animacja / Komedia

obsada:

Anna Kendrick
Justin Timberlake
James Corden
Ozzy Osbourne
Rachel Bloom
Anderson .Paak

 

Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe – niebezpieczne – lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się przeciw wrogowi.


„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

produkcja: Polska
reżyseria: Jan Holoubek
gatunek: Dramat

obsada:

Piotr Trojan
Agata Kulesza
Dariusz Chojnacki
Mikołaj Chroboczek
Łukasz Lewandowski
Adam Nawojczyk

 

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.


„Pojedynek na głosy”
Kino-dla-kobiet-logo_v201.10.2020r. godz. 19:00

produkcja: Wielka Brytania
reżyseria: Peter Cattaneo
gatunek: Komedia

obsada:

Kristin Scott Thomas
Sharon Horgan
Emma Lowndes
Gaby French
Lara Rossi
Amy James-Kelly


Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek. Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.