Zapowiedzi

„Co w duszy gra”

produkcja: USA
reżyseria: Pete Docter
gatunek: Animacja / Komedia / Przygodowy

obsada:

Jamie Foxx
Tina Fey
Graham Norton
Rachel House
Alice Braga
Richard Ayoade
Phylicia Rashad
Donnell Rawlings

 

W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”. Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.


„Obiecująca. Młoda. Kobieta”

produkcja: USA / Wielka Brytania
reżyseria: Emerald Fennell
gatunek: Dramat / Kryminał

obsada:

Carey Mulligan
Bo Burnham
Laverne Cox
Clancy Brown
Jennifer Coolidge
Alison Brie
Christopher Mintz-Plasse
Molly Shannon

 

Wszyscy zawsze mówili o Cassie (Carey Mulligan), że to obiecująca młoda kobieta… ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta.


„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

produkcja: Polska
reżyseria: Jan Holoubek
gatunek: Dramat / Sensacyjny

obsada:

Piotr Trojan
Agata Kulesza
Dariusz Chojnacki
Jan Frycz
Łukasz Lewandowski
Mikołaj Chroboczek
Andrzej Konopka
Julian Świeżewski

 

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.


„Pętla”

produkcja: Polska
reżyseria: Patryk Vega
gatunek: Sensacyjny

obsada:

Antoni Królikowski
Katarzyna Warnke
Piotr Stramowski
Marcin Zacharzewski
Maciej Zacharzewski
Aleksandra Nowicka
Dagmara Kaźmierska
Rafał Cieszyński

 

Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta Daniela (Antoni Królikowski) oraz dwóch braci bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Wkrótce pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad znanym domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów na Podkarpaciu. Z czasem zyskując coraz większe wpływy i tocząc przewrotną grę z gangsterami i własnymi przełożonymi, tworzy ekskluzywne miejsce, gdzie z gwarancją pełnej dyskrecji można uprawiać seks z dziewczynami z „górnej półki”. W rzeczywistości jednak we wszystkich pokojach zamontowane zostają ukryte kamery, a Daniel i bliźniacy zbierają kompromitujące materiały na bywalców lokalu – prominentnych polityków, duchownych i przedstawicieli show-biznesu, by ich szantażować. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by oficer CBŚP z łowcy zamienił się w zwierzynę, której głowy pragną zarówno polskie służby specjalne, jak i rosyjski wywiad.