Zapowiedzi

„Sing 2”

produkcja: USA
reżyseria: Garth Jennings
gatunek: Animacja / Komedia / Musical

obsada:

Matthew McConaughey
Reese Witherspoon
Scarlett Johansson
Taron Egerton
Tori Kelly
Nick Kroll

 

Buster (Matthew McConaughey) i jego ekipa zmienili teatr New Moon we wspaniałe miejsce, ale Buster chciałby, aby nowy spektakl zadebiutował na scenie tearu Crystal w olśniewającym mieście Redshore. Ale bez koneksji, Buster i jego ekipa – w tym świnka Rosita (Reese Witherspoon), jeżozwierzyca Ash (Scarlett Johansson), goryl Johnny (Taron Egerton) i nieśmiała słonica Meena (Tori Kelly) i oczywiście niezwyły Gunter (Nick Kroll) muszą zwrócić uwagę światowej sławy agencji – Crystal Entertainment, prowadzonej przez bezwzględnego wilka – Jimmy’ego Crystala (Bobby Cannavale). W desperackiej próbie zwrócenia uwagi Pana Crystala, Gunter wpada na pomysł i obiecuje, że w ich nowym spektaklu wystąpi legenda rocka – lew, Clay (Bono). Oczywiście pomysł podoba się Busterowi. Problem w tym, że Clay po stracie żony od ponad dekady zamknął się z dala od świata i nikt go nie widział. Buster wyrusza na poszukiwanie lwa i przekonania go do powrotu na scenę. Marzenie Bustera o wielkim sukcesie staje się jednocześnie emocjonalnym przypomnieniem mocy muzyki, która leczy nawet najbardziej złamane serce.


„Gierek”

produkcja: Polska
reżyseria: Michał Węgrzyn
gatunek: Biograficzny

obsada:

Michał Koterski
Małgorzata Kożuchowska
Jan Frycz
Agnieszka Więdłocha
Rafał Zawierucha
Antoni Pawlicki

 

Film Gierek to produkcja polska, która przedstawia historię życia I sekretarza KC PZPR w latach 1970-80. Filmowe dzieło jednak nie skupia się tylko na postaci, którą obecnie wielu wspomina z rozrzewnieniem. Ważnym aspektem fabuły jest również przedstawienie stylu życia dawnych lat i pewnych zmian, które miały miejsce w naszym kraju wraz z pojawieniem się tego polityka.


„8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”

produkcja: Polska
reżyseria: Sylwester Jakimow
gatunek: Komedia obycz.

obsada:

Alicja Bachleda-Curuś
Mikołaj Roznerski
Maciej Zakościelny
Leszek Lichota
Karolina Bruchnicka
Zbigniew Zamachowski

 

Siła przyjaźni, chwile wzruszenia i szalone przygody uwielbianych przez widzów bohaterów. Jak potoczyły się ich losy? Co nastąpiło po przysłowiowym: „żyli długo i szczęśliwie”? W nowej odsłonie komedii o męskich „słabościach” Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian poskładać złamane serce. Tylko Tomek, jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia. I w końcu wpada przez to w kłopoty. W wir szaleństw facetów, poza znanymi z poprzedniej części Basią i Zosią, wciągnięta zostanie również zupełnie nowa bohaterka – tajemnicza Pestka.


„Sonata”
Kino-dla-kobiet-logo_v203.02.2022r. godz. 19:00

produkcja: Polska
reżyseria: Bartosz Blaschke
gatunek: Biograficzny / Dramat

obsada:

Michał Sikorski
Małgorzata Foremniak
Łukasz Simlat
Konrad Kąkol
Jerzy Stuhr
Irena Melcer

 

Zdiagnozowany jako dziecko autystyczne Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z innymi. W wieku kilkunastu lat, wychodzi na jaw, że przyczyną jego izolacji nie jest autyzm, tylko niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. Pragnie zostać pianistą i wystąpić w filharmonii. Nikt poza nim samym i najbliższą rodziną nie wierzy, że głuchy chłopak – chociaż wspomagany nowoczesną technologią – spełni swoje marzenie. Poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla. Pokazuje niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką drogę do osiągnięcia niemożliwego.