Zapowiedzi

„PIES I KOT”

produkcja: Francja
reżyseria: Reem Kherici
gatunek: Komedia, Przygodowy

obsada:

Philippe Lacheau
Franck Dubosc
Reem Kherici
Inès Reg
Artus
Raphaëlle Fugère-Larocque

 

Kotka Diva jest wielką gwiazdą internetu. Ma miliony followersów i nie zadaje się z byle kim. Pies Chichi mieszka na ulicy, ale ma dobre serce i spryt. Szalony los sprawia, że oboje w tej samej chwili wpadają w nie lada tarapaty. Diva musi odnaleźć swoją ukochaną panią Monikę, a Chichi zrobi wszystko by nie dać się złapać Jackowi, złodziejowi, któremu „połknął sprzed nosa” bezcenny rubin. Choć dogadują się jak pies z kotem, tym razem muszą działać łapa w łapę. Podobnie jak Monica i Jack, którzy łączą siły w poszukiwaniu zaginionych zwierzaków. Gdzieś między Montrealem i Nowym Jorkiem rozgrywa się szalony pościg niedobranych par, które szukają siebie nawzajem, nie zdając sobie sprawy, że ich tropem podąża gotowy na wszystko i zepsuty do szpiku kości …policjant.


„SAMI SWOI. POCZĄTEK”

produkcja: Polska
reżyseria: Artur Żmijewski
gatunek: Komedia obyczajowa

obsada:

Adam Bobik
Karol Dziuba
Paulina Gałązka
Weronika Humaj
Zbigniew Zamachowski
Katarzyna Krzanowska

 

Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii „Sami swoi” przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.


„DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA”

produkcja: USA, Kanada
reżyseria: Denis Villeneuve
gatunek: Sci-Fi

obsada:

Timothée Chalamet
Zendaya
Rebecca Ferguson
Josh Brolin
Javier Bardem
Charlotte Rampling

 

„Diuna: Część druga” ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.